Historia

Klub Sportowy Dyskobolia Grodzisk Wlkp. odnosił sukcesy nie tylko na polskich boiskach ale także na arenie międzynarodowej. Od rozpoczęcia działalności w kwietniu 1922r. w klubie funkcjonowało wiele sekcji, takich jak: piłka nożna, koszykówka, boks, siatkówka, lekkoatletyka, brydż, kolarstwo, tenis stołowy, tenis ziemny czy nawet szachy. W późniejszych latach klub ograniczył ilość sekcji do piłki nożnej oraz tenisa. „KS Groclin-Dyskobolia” zdobył m.in. dwa razy Wicemistrzostwo Polski w sezonie 2002/2003 oraz 2004/2005. Sezon 2007/2008 zakończyła na 3 miejscu. Klub sięgał również dwukrotnie po Puchar Polski (2004/2005, 2006/2007) oraz Puchar Ligi Polskiej (2006/2007, 2007/2008).

10 lipca 2008 roku podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Groclin- Dyskobolia SSA podjęto uchwałę o zmianie nazwy spółki na KSP Polonia Warszawa SSA oraz siedziby na Warszawę. Spółka ta została w kolejnych dniach sprzedana Józefowi Wojciechowskiemu, a w dniu 22 lipca 2008 Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej wyraziła zgodę na przeniesienie klubu Groclin Dyskobolia SSA z Grodziska Wielkopolskiego do Warszawy oraz zmianę nazwy klubu na KSP Polonia Warszawa SSA.

Stowarzyszenie, które pozostało po przeniesieniu Klubu musiało więc rozpocząć sezon 2008/2009 na szczeblu IV-ligi. Klub jako KS „Dyskobolia” przejął sekcję piłki nożnej zarówno na poziomie seniorskim jak i młodzieżowym. Niestety w roku 2009 „Dyskobolia” popadła w problemy finansowe. W zaistniałej sytuacji pomocną dłoń wyciągnęła Gmina Grodzisk Wielkopolski. Na przełomie listopada i grudnia 2009 roku w grodziskim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z Burmistrzem Henrykiem Szymańskim w sprawie ewentualnego przejęcia sekcji młodzieżowych zdegradowanego już wtedy Klubu Sportowego „Dyskobolia” Grodzisk Wlkp. Przejęcie to miało dotyczyć sekcji piłki nożnej. Dnia 25 stycznia 2010 roku w Ratuszu Miejskim odbyło się zebranie założycielskie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dyskobolia”. Brali w nim udział Burmistrz, a także nauczyciele, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Grodzisk Wlkp. oraz dwóch przedstawicieli rodziców. Na spotkaniu ostatecznie podjęto decyzję o zaangażowaniu się w kształtowanie młodych sportowców i zdecydowano się przejąć część sekcji młodzieżowych KS „Dyskobolia”. 01 lutego 2010 roku Starosta Powiatu Grodziskiego wydał zgodę na rozpoczęcie działalności klubu poprzez wpis do ewidencji. Od tego momentu zaczął funkcjonować Uczniowski Klub Sportowy „Dyskobolia” Grodzisk Wlkp.

opracował: Szymon Hemmerling

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
0b4ea70cd2073fafe6819910a6a545f594e2c8f1
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera